Iskolánk a 2018. évben is részt vett az Agrárminisztérium által meghirdetett „Ments meg egy keretet!” programban, amely szervesen illeszkedik „A legszebb konyhakertek” – Magyarország legszebb konyhakertjei című országos versenybe. Intézményünk közösségi kert kategóriában indult, amit az intézmény tankertészetén belül alakítottunk ki. Az ötletet az adta, hogy a helyi nyugdíjasok, akik közül sokan emeletes házakban laknak, vagy a hajdani konyhakertjük helyén mára füvesített udvar lett, kertészkedésre nincs megfelelő helyük.

  

 

kert1

Mivel igényük van erre, a program keretében a tankertészetben egy kb. 300 m2-es területen ehhez a diákok segítő közreműködése mellett lehetőséget szeretnénk teremteni. Gyógy- és fűszernövények, valamint az oktatás során a tanagyagban szereplő, alapvető konyhakerti haszonnövények termesztésébe és művelésébe kapcsolódhatnak így be. Erről az egyik helyi nyugdíjas klubbal működtünk együtt, akik nagy örömmel fogadták a kezdeményezést. Kéthetente, amikor a programban részt vevő tanulók gyakorlaton voltak, a nyugdíjasok csatlakoztak hozzájuk és közösen, tapasztalatcsere mellett munkát és a kikapcsolódást egyesítve értékes időt tölthettek együtt. Ehhez az eszközök, a szaporítóanyagok és a többi szükséges feltétel rendelkezésre állt.

A gondozott kertekben zajló munkákról fotódokumentációt készítettünk és naplót vezettünk a tanáraink segítségével, amelyeket megküldtünk a „Ments meg egy kertet!” program koordinátorának. A jelentéseket az agrártárca szakértője Kovács Szilviával, a „Magyarország legszebb konyhakertjei” verseny kezdeményezőjével közösen értékelte. A 2018. évi megmérettetésen három kiemelt kategóriában kaptak díjat a versenyzők: 7 iskola példaértékű munkáért; 4 kiváló munkáért; 27 jó munkáért részesült elismerésben. 8 intézmény pedig oklevelet vehetett át a programban történő részvételért.

A 2019. február 27. ünnepélyes programértékelőn és díjátadón 3 kiemelt munkát végzőt iskola egyikeként a velencei Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium tanulóit is felkérték, hogy egy rövid előadás keretében mutassák be a programjukat.

A prezentációt Őri Gergő végzős gazda tanulónk ismertette. A díjazáskor a példaértékű munkáért iskolánk  elismerő oklevelet és ajándékcsomagot vehetett át László Tibor Zoltán környezetvédelemért felelős helyettes államtitkártól és Kovács Szilviától, a verseny programigazgatójától, Karcag város alpolgármesterétől. A helyszínt a budapesti Mezőgazdasági Múzeum adta. 

Felkészítő tanár: Boruzs Ferenc

Elérhetőségeink

 • Cím: 2481 Velence Ország út 19 
 • Telefon: +36-22-472 - 270
  Fax: +36-22-472 -183 (Fax)
 • E-mail: iskola@entz.hu 
 • Facebook: https://www.facebook.com/entziskola/
 • Instagram: entziskola
 • Az ISKOLA OM AZONOSÍTÓJA: 030232

 • FELADATELLÁTÁSI HELY KÓD:   001

 • FENNTARTÓ: Agrárminisztérium
 • ITEGRITÁS TANÁCSADÓ:
 • Törteliné Bányai Tímea
  Tel.: +36-20-374-83-24,
 • E-mail: integritas@entz.hu

Vezetőség

 • Stossek Balázs Mátyás igazgató
 • E-mail: balazs.stossek@entz.hu
 • Sarudi Imre Pálné általános igazgatóhelyettes
 • Email: krisztina.sarudine@entz.hu
 • Vincze József kollégiumvezető
 • E-mail: jozsef.vincze@entz.hu

 

Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" (cookie) használunk weboldalunkon. Kérjük, engedélyezze ezek használatát, ellenkező esetben előfordulhat, hogy weboldalunk nem fog teljeskörűen működni.