Harmincadik alakalommal került megrendezésre 2019.03.28-29-30-án Szombathelyen a Savaria Floriadae, ami az ifjú virágkötők és kertépítők egyik legrangosabb hazánkban megrendezett nemzetközi versenye.
Idén előszőr volt lehetősége iskolánknak részt venni ezren a megmérettetésen. A 10. osztályos Haga Orsolya Klaudia és a 11. osztályos Balogh Szimóna virágkötő lányok felkészítő tanára Vadász-Király Edit virágkötő mester, valamint mentora és kísérőtanára Bontovics Elvira volt.
A résztvevők versenyfeladata egy előre megtervezett tavaszi ajtódísz, egy 40 cm átmérőjű kézben kötött virágcsokor, valamint egy 40x40 cm-es virágdoboz elkészítése volt művészi kivitelben. A versenyzőknek szintidőn belül meglepetés virágokkal kellett megoldaniuk a feladatokat, és megalkotniuk a virágkészítményeket. Klaudia fantáziáját egy bádog öntözőkanna ragadta meg, és ezt
díszítette kiömlő tavaszi virágokkal ajtódísszé.
  
55901934 399066937338334 8057403443804897280 n
  
 
Szimóna kedveli a természetes anyagokat, és az erdőt, ezért alkotásainak egyedi díszét a szarvasagancsok felhasználása adta.
 
 
 
Iskolánkban évről évre színvonalasabb virágkötő képzés folyik, melynek következtében diákjaink már ilyen meglepetéseket tartalmazó eseményekre is eljuttathatjuk. Ezen tanévben a megmérettetések során több tanulónk szép eredménnyel, helyezéssel
gazdagodott, példát mutatva ezzel kezdő szaktársainak. Intézményünk büszke a versenyen induló diákjaira, akik továbbra is fenntartják iskolánk nevét és jóhírét.
  
További képek a versenyről
 

Elérhetőségeink

 • Cím: 2481 Velence Ország út 19 
 • Telefon: +36-22-472 - 270
  Fax: +36-22-472 -183 (Fax)
 • E-mail: iskola@entz.hu 
 • Facebook: https://www.facebook.com/entziskola/
 • Instagram: entziskola
 • Az ISKOLA OM AZONOSÍTÓJA: 030232

 • FELADATELLÁTÁSI HELY KÓD:   001

 • FENNTARTÓ: Agrárminisztérium
 • ITEGRITÁS TANÁCSADÓ:
 • Törteliné Bányai Tímea
  Tel.: +36-20-374-83-24,
 • E-mail: integritas@entz.hu

Vezetőség

 • Stossek Balázs Mátyás igazgató
 • E-mail: balazs.stossek@entz.hu
 • Sarudi Imre Pálné általános igazgatóhelyettes
 • Email: krisztina.sarudine@entz.hu
 • Vincze József kollégiumvezető
 • E-mail: jozsef.vincze@entz.hu

 

Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" (cookie) használunk weboldalunkon. Kérjük, engedélyezze ezek használatát, ellenkező esetben előfordulhat, hogy weboldalunk nem fog teljeskörűen működni.