József Attila születésnapja - egyben a költészet napja ápr.11 - alkalmából, ebben az évben is rendezvénysorozatra hívta kollégiumunk diákjait a székesfehérvári József Attila Kollégium.

A neves rendezvényen diákjaink már évek óta részt vettek, és nem volt ez másképpen az idei évben sem. A versenyre való felkészülés mindig mozgalmas időszak a gyerekek körében. A vers kiválasztása, majd újra és újra választása, a képzőművészeti versenyfeladat elkészítése, majd újragondolása mindig nagy energiákat mozgat meg diákokban és felkészítő tanárokban egyaránt.

A versmondó versenyre diákunk egy gyönyörű József Attila verssel - Tudod, hogy nincs bocsánat- és egy Kosztolányi Dezső - Mostan színes tintákról álmodom - verssel készült, míg a képzőművészeti versenyfeladatra a lányok egy- egy szabadon választott - József Attila - vers illusztrációjával készültek - mely munkákat a nevezés mellékleteként el kellett küldeni-, a verseny második feladatát a helyszínen kellett elkészíteniük, mely szintén egy József Attila vers illusztrációja volt. A szervezők ebben az évben egy nagyon mély érzelmeket érintő, megható, gyönyörű verset választottak, melyet / állíthatom/ minden magyar ember ismer. A vers címe: Mama. A feladat elkészítésére 60 perc állt a diákok rendelkezésére. A zsűrinek igazán nehéz dolga volt, hiszen a beküldött munkák is, és a helyszínen elkészített munkák is igen meghatóak, mély érzelmeket tükrözőek voltak.

A zsűri döntése alapján kollégiumunk diákja, Hopka Karina a megosztott II. helyezést érte el, míg Kémenes Bianka munkáját az előkelő III. helyezéssel díjazta a zsűri. Gratulálunk mindkét diákunknak a nagyszerű helyezéshez.

Sajnos, a versmondó verseny előtt két nappal érkezett egy e-mail, melyben arról tájékoztattak, hogy az érdeklődés hiánya miatt a versmondó verseny elmarad. Ennek ellenére meg kell említeni a felkészült diákunkat aki - bár nem tudta elmondani az általa választott két gyönyörű verset- tisztességgel felkészült! Őt Pajor Viktóriának hívják. Reméljük, hogy jövőre megmutathatja felkészültségét.

Köszönjük a szervezők odaadó munkáját, igazán nagyon jól éreztük magunkat, hiszen mindent megtettek azért, hogy a versenyzők oldott hangulatban dolgozhassanak.

A képzőművészeti versenyre diákjainkat felkészítette: Wágnerné Orisek Judit, a szavalóversenyre felkészítette diákunkat: Szűcsné Boros Terézia.

Velence, 2019. ápr. 19.

Szűcsné Boros Terézia 

 

 

Elérhetőségeink

 • Cím: 2481 Velence Ország út 19 
 • Telefon: +36-22-472 - 270
  Fax: +36-22-472 -183 (Fax)
 • E-mail: iskola@entz.hu 
 • Facebook: https://www.facebook.com/entziskola/
 • Instagram: entziskola
 • Az ISKOLA OM AZONOSÍTÓJA: 030232

 • FELADATELLÁTÁSI HELY KÓD:   001

 • FENNTARTÓ: Agrárminisztérium
 • ITEGRITÁS TANÁCSADÓ:
 • Törteliné Bányai Tímea
  Tel.: +36-20-374-83-24,
 • E-mail: integritas@entz.hu

Vezetőség

 • Stossek Balázs Mátyás igazgató
 • E-mail: balazs.stossek@entz.hu
 • Sarudi Imre Pálné általános igazgatóhelyettes
 • Email: krisztina.sarudine@entz.hu
 • Vincze József kollégiumvezető
 • E-mail: jozsef.vincze@entz.hu

 

Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" (cookie) használunk weboldalunkon. Kérjük, engedélyezze ezek használatát, ellenkező esetben előfordulhat, hogy weboldalunk nem fog teljeskörűen működni.