saláta mag vizsgálatasaláta mag vizsgálata

Még jópáran emlékszünk azokra az időkre, amikor a kiskertünkben termesztett legszebb és legzamatosabb zöldségnövények magjait kiszedtük, megtisztítottuk megszárítottuk és papírzacskóban eltettük a következő tavaszi magvetéshez. Így ment ez generációkon keresztül, apáról fiúra szálltak a legjobb tulajdonságokkal rendelkező, azon a tájegységen a legjobb termés adó növények magjai.


Mára már sokat változott a világ. A legkülönbözőbb nemesítésű és hibrid vetőmagokat vásárolhatjuk meg, a világ minden részéről.
Iskolánk Nemzeti Biodiverzitás – és Génmegőrzési Központtól 10 féle olyan zöldségnövény magját igényelte meg, melyeket Velence környékén generációkon keresztül termesztettek az itt élők. Ezek a fajták olyan növények, melyek jól érzik magukat ezen a termőtalajon, stabilak, és ízletesek lehettek a felmenőink szára. J Magjaink Lovasberényből, Martonvásárról, Székesfehérvárról, Ráckeresztúrról, Seregélyesről, Válról és Kajászóról származnak.
Sajnos velencei, kápolnásnyéki, sukorói minta nincs  a génmegőrzés alatt álló magvak gyűjteményében, ezért kérem a lelkes kertészeket, ha van régről fenntartott helyi fajtája, akkor lépjen kapcsolatba a Nemzeti Biodiverzitás – és Génmegőrzési Központtal, vagy jelezze iskolánk felé.

 

Bontovics Elvira írása

Elérhetőségeink

 • Cím: 2481 Velence Ország út 19 
 • Telefon: +36-22-472 - 270
  Fax: +36-22-472 -183 (Fax)
 • E-mail: iskola@entz.hu 
 • Facebook: https://www.facebook.com/entziskola/
 • Instagram: entziskola
 • Az ISKOLA OM AZONOSÍTÓJA: 030232

 • FELADATELLÁTÁSI HELY KÓD:   001

 • FENNTARTÓ: Agrárminisztérium

Vezetőség

 • Stossek Balázs Mátyás igazgató
 • E-mail: balazs.stossek@entz.hu
 • Sarudi Imre Pálné általános igazgatóhelyettes
 • Email: krisztina.sarudine@entz.hu
 • Pálmai Norbert a kollégium szakmai vezetője
 • E-mail: norbert.palmai@entz.hu

 

Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" (cookie) használunk weboldalunkon. Kérjük, engedélyezze ezek használatát, ellenkező esetben előfordulhat, hogy weboldalunk nem fog teljeskörűen működni.