infoblokk kedv final felso cmyk KA

A kedvezményezett neve:  Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakképző iskola és Kollégium
 
A projekt címe: A Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Eötvös József Szakképző Iskolája és Kollégiuma tagintézmény Kollégiumának energetikai korszerűsítése

A szerződött támogatás összege: 60 421 741 Ft
 
A támogatás mértéke: 100%
 
A projekt tartalmának bemutatása:
A Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium Eötvös József Szakképző Iskolája és Kollégiuma tagintézmény Kollégiumának energetikai korszerűsítése. Mivel az épület fűtési rendszere és energetikai hatékonysága az igen elavult, ezért a projekt megvalósulásával, jelentősen csökkenthető az épület üzemeltetési költségei. E költségek főleg jelentős hányadát a fűtési hőigényből származó magas gázenergia-költség és a villamos energiafogyasztás teszi ki. Ezek alapján javasolt a fűtési energiaigény csökkentése, ami az épület külső határoló felületeinek hőszigetelésével, nyílászáróinak cseréjével érhető el, valamint a villamos energia felhasználás egy részének napelemes rendszerrel történő ellátásával valósítható meg.

A közel hatvanéves épületre igencsak ráfért a modernizálás. A közelmúltban tartott nyílt napunkra ellátogató egykori diákjaink, akik iskolánk országos hírű mezőgazdasági gépészeti képzésére szeretnék beíratni gyermekeiket, örömmel tapasztalták a fejlődést. Velük együtt mi is bízunk abban, hogy a külső megújulást követően a közeli jövőben egy belső fejlesztés is megvalósulhat kollégiumunkban, melyet követően tanulóink otthonos, XXI. századi körülmények között élhetik a családtól távol töltött iskolai napjaikat.
  
A projekt tervezett befejezési dátuma:  2018 04.01.
  
A projekt azonosító száma: KEHOP-5.2.10-16-2017-00153
   
Sajtóközlemény:

Korszerűsítés iskolánkban
  
A KEHOP 5.2.10. kódszámú „Költségvetési szervek pályázatos épületenergetikai fejlesztései” című pályázat keretében a nyár közepén elkezdődött a Seregélyesen működő Dr. Entz Ferenc Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium Eötvös József Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma kollégiumi épületének energiahatékonysági felújítása.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg.
  
A Kohéziós Alap 60.420.000 forinttal támogatta a beruházást. A beruházásnak köszönhetően szigetelték a tetőszerkezetet és a homlokzatot, kicserélték a nyílászárókat, valamint napelemek kerültek az épület tetejére.
  
A projekt eredményét az alábbi képek mutatjá

  
SAJTÓKÖZLEMÉNY.pdf

Elérhetőségeink

 • Cím: 2481 Velence Ország út 19 
 • Telefon: +36-22-472 - 270
  Fax: +36-22-472 -183 (Fax)
 • E-mail: iskola@entz.hu 
 • Facebook: https://www.facebook.com/entziskola/
 • Instagram: entziskola
 • Az ISKOLA OM AZONOSÍTÓJA: 030232

 • FELADATELLÁTÁSI HELY KÓD:   001

 • FENNTARTÓ: Agrárminisztérium

Vezetőség

 • Stossek Balázs Mátyás igazgató
 • E-mail: balazs.stossek@entz.hu
 • Sarudi Imre Pálné általános igazgatóhelyettes
 • Email: krisztina.sarudine@entz.hu
 • Pálmai Norbert a kollégium szakmai vezetője
 • E-mail: norbert.palmai@entz.hu

 

Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" (cookie) használunk weboldalunkon. Kérjük, engedélyezze ezek használatát, ellenkező esetben előfordulhat, hogy weboldalunk nem fog teljeskörűen működni.