68962158 934953536854515 20512128150536192 n

Tangazdaságunkban elkezdődött a takarmány betakarítása. Cikkünkből, képeinkről nem csak a munkafolyamatot ismerheted meg, de az is kiderül, hogy mi a sikózás, és mi az a szilázs.   

Iskolánkban javában folyik a silózás, a takarmányok tartósításának egyik széles körben elterjedt erjesztéses módszere. Ennek során, a növény felületén található baktériumok a szénhidrátokból (cukrok) különböző szerves savakat (pl. tejsav, ecetsav,) állítanak elő, amelyek konzerválják a takarmányt. Így tulajdonképpen egész évben etethető takarmányt kapunk. A silózás folyamán a növény összetétele több tekintetben is megváltozik. Silózott takarmányt valamennyi gazdasági állattal etethetünk. Jó minőségű szilázst, már akár a 4—5 hetes borjaknak is adhatunk. 
A munkálatokból gazda szakos diákjaink alaposan kivették a részüket. 

Sarudi Imre Pálné

A munka folyamatáról készült képekért, videókért kattints ide

 

Elérhetőségeink

 • Cím: 2481 Velence Ország út 19 
 • Telefon: +36-22-472 - 270
  Fax: +36-22-472 -183 (Fax)
 • E-mail: iskola@entz.hu 
 • Facebook: https://www.facebook.com/entziskola/
 • Instagram: entziskola
 • Az ISKOLA OM AZONOSÍTÓJA: 030232

 • FELADATELLÁTÁSI HELY KÓD:   001

 • FENNTARTÓ: Agrárminisztérium
 • ITEGRITÁS TANÁCSADÓ:
 • Törteliné Bányai Tímea
  Tel.: +36-20-374-83-24,
 • E-mail: integritas@entz.hu

Vezetőség

 • Stossek Balázs Mátyás igazgató
 • E-mail: balazs.stossek@entz.hu
 • Sarudi Imre Pálné általános igazgatóhelyettes
 • Email: krisztina.sarudine@entz.hu
 • Vincze József kollégiumvezető
 • E-mail: jozsef.vincze@entz.hu

 

Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" (cookie) használunk weboldalunkon. Kérjük, engedélyezze ezek használatát, ellenkező esetben előfordulhat, hogy weboldalunk nem fog teljeskörűen működni.